Nazywam się Angelika i mam 22 lata. Założyłam tę stronę w kwietniu 2018 roku. Stworzyłam ją w celu autoterapii oraz ogromnej chęci pomocy, wsparcia innych. Sama posiadam doświadczenie cierpienia psychicznego i dzięki temu staram się wypełniać tę pustkę w internecie, którą ja wtedy odczuwałam. Jako nastolatka zachorowałam na anoreksję i depresję.
W każdym człowieku dostrzegam dobro, ze złych sytuacji wyciągam pozytywy. Kocham naturę i najchętniej wolny czas spędzam w otoczeniu zieleni.
„Prywatnie” studiuję psychologię na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Na swoim prywatnym instagramie @angfriedrich mówię o książkach, pokazuję życie Poli (moja psina) i czasem mówię o ważnych rzeczach. Jestem bohaterką książki Justyny Sucheckiej, pt. "Nie powiem Ci, że wszystko będzie dobrze". W 2023 roku zostałam finalistką konkursu "25 under 25" Forbesa w kategorii Pozytywny Wpływ oraz bohaterką i autorką programu profilaktycznego kampanii "Młode Głowy".
Nazywam się Weronika i mam 22 lata. Od zawsze czuję potrzebę otaczania się ludźmi i pomagania innym, stąd regularnie angażuje się w różne inicjatywy. Pasjonuję się tematyką zdrowia psychicznego i pedagogiki. Prywatnie studiuję pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. W social mediach można znaleźć mnie pod nazwą @weronikowe, gdzie pokazuje trochę swojego życia. Moją misją jest inspirowanie młodych ludzi do walki o siebie oraz dawanie im wsparcia jakiego potrzebują. Sama doświadczyłam kryzysów zdrowia psychicznego, więc wiem jak bardzo jest to ważne. Swoją historię mogłam opowiedzieć m. in. w książce Justyny Sucheckiej "Nie powiem Ci, że wszystko będzie dobrze". W 2023 zostałam ambasadorką kampanii MŁODE GŁOWY i współtworzyłam program profilaktyczny. Razem z Angeliką i mec. Moniką Horną-Cieślak napisałam projekt ustawy o dostępie do pomocy psychologicznej bez zgody opiekuna prawnego.
Jestem psycholożką, psychoterapeutką oraz trenerką umiejętności psychospołecznych. Od 2006 zajmuję się diagnozą i terapią dorosłych oraz dzieci i młodzieży.
Pracuję w nurcie poznawczo – behawioralnym oraz terapii EMDR. Od 2013 roku Posiadam certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego oraz terapeuty EMDR.
Prowadzę terapią indywidualną dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Swoją pomoc oferuję zakresie leczenia m.in.: zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne (OCD), depresja, zaburzenia lękowe (lęk uogólniony GAD, napady paniki, lęk o zdrowie), zaburzenia stresu pourazowego PTSD, trauma kompleksowa, żałoba, ADHD, zaburzenia zachowania, problemy rozwojowe młodzieży, zaburzenia osobowości, wsparcie dla rodziców w problemach wychowawczych. Swoją pracę terapeutyczną poddaję stałej superwizji.
Od 2005 roku prowadzę również warsztaty i treningi psychologiczne w oparciu o autorskie programy.
Od 2012 roku współpracuję z Uniwersytetem SWPS w Katowicach, prowadzę ćwiczenia m.in. z zakresu funkcjonowania grup oraz przygotowania do terapii dzieci i młodzieży.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR.
W swojej pracy zależy mi przede wszystkim na wydobywaniu potencjału ukrytego w każdym z nas. W kontakcie z klientem interesuje mnie przede wszystkim rozbudzanie świadomości, która wskazuje różne ścieżki, a przez to zwiększanie możliwości wyboru tej właściwej.
Mam na imię Karolina. Jestem entuzjastką samorozwoju i psychoedukacji, z silnym zainteresowaniem dietetyką (w szczególności nieprzetworzoną dietą roślinną, którą stosuję od sześciu lat). Do tematów bliskich mojemu sercu zaliczają się m.in.: uważność (mindfulness), psychologia transpersonalna, wysokowrażliwość oraz Komunikacja Bez Przemocy. Od ponad czterech lat mieszkam w Belgii.
Jestem absolwentką psychologii, do której studiowania skłoniło mnie pragnienie pomagania innym. Posiadam również stopień doktora w tej dziedzinie uzyskany na Uniwersytecie Helsińskim w Finlandii. Moje badania dotyczyły związku między chronicznymi chorobami somatycznymi (m.in. cukrzycą typu II) a symptomami depresji. Po obronie rozprawy doktorskiej przez dwa lata pracowałam naukowo w Fińskim Instytucie Zdrowia i Opieki Społecznej w Helsinkach, gdzie zajmowałam się badaniami m.in. nad związkiem pomiędzy kompetencjami międzykulturowymi a zdrowiem psychicznym pracowników służby zdrowia. Poza pracą naukową mam ponad dwuletnie doświadczenie kliniczne.
Moja decyzja o dołączeniu do Nastoletniego Azylu wzięła się z chęci dołożenia swojej cegiełki do poprawy zdrowia psychicznego pośród młodych Polaków. Jest to dla mnie niezwykle ważne, ponieważ wiem, co to ból psychiczny — sama od lat borykam się z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi.
Jestem Magda, studiuję psychologię na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jestem na czwartym roku i jestem pewna, że to „ten” kierunek. Docelowo chciałabym zostać psychoterapeutką i pracować w szpitalu psychiatrycznym. Zależy mi, żeby sytuacja polskiej psychiatrii się poprawiła. Wierzę, że wspólnymi siłami możemy naprawdę dużo! Interesuję się neuropsychologią i tematami zdrowia psychicznego, ale też znam je z własnego doświadczenia. W okresie nastoletnim chorowałam na depresję. Teraz mam zdiagnozowaną osobowość chwiejną emocjonalnie tzw. borderline. Mam za sobą kilka pobytów w szpitalach psychiatrycznych. W wolnych chwilach jeżdżę na rolkach, odkrywając skateparki i nowe ścieżki rowerowe. Sport pomaga mi regulować emocje, ale też daje ogromną przyjemność. Uwielbiam zwierzęta. Mam suczkę maltańczyka o imieniu Rebi i kota Żwirka. Czuję, że spełniam się będąc psią i kocią mamą.
Nazywam się Agnieszka, jestem z Krakowa. Mam 22 lata i studiuję socjologię. Jestem bohaterką książki Justyny Sucheckiej, pt. ,,Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze" oraz twarzą kampanii ,,Młode Głowy". Mam zdiagnozowane zaburzenia osobowości, również wielokrotnie byłam hospitalizowana. Jednym z moich marzeń jest, aby każda osoba młoda miała możliwość skorzystania ze specjalistycznej pomocy. Staram się dzielić swoimi doświadczeniami, jestem szczęśliwa gdy widzę, że dają one chociaż odrobinę nadziei na lepsze chwile.
Mam na imię Paula i mam 24 lata. Od zawsze najlepiej czułam się w towarzystwie małych dzieci i pozostało mi to do dziś - dzieci, ich emocje oraz psychika to tematy które interesuje mnie najbardziej. Obecnie studiuję pedagogika zdrowia z psychodietetyką, a prywatnie pracuje jako opiekunka, także w każdym aspekcie mojego życia otaczam się małymi ludźmi. W wolnych chwilach oglądam seriale i piję kawę. Moja walka z problemami psychicznymi zaczęła się w gimnazjum, ale dzięki pomocy którą otrzymałam jestem tutaj i mogę spełniać swoje życiowe cele. Wewnętrznie marzę o tym, aby każdy nastolatek w potrzebie mógł uzyskać potrzebną pomoc, dlatego dołączyłam do Azylu! Wierzę, że razem zdziałamy wiele
Jestem Daria i jestem pielęgniarka. Skończyłam studia pierwszego i drugiego stopnia. Będąc na studiach licencjackich chodziłam do psychologa, gdzie podejrzewano u mnie nerwice lękową. Od kilku dobrych lat marzy mi się specjalizacja psychiatryczna, gdzie będę mogła dowiedzieć się więcej na temat chorób związanych z ta dziedziną. Jestem osobą spontaniczną, towarzyską. Kocham pisać, a jedną z moich pasji jest taniec i jazda na łyżwach. W wolnych czasie czytam książki/oglądam filmy, a także uczestniczę w amatorskich sesjach zdjęciowych jako fotomodelka. Lubię uczyć się nowych rzeczy, często stawiam sobie nowe wyzwania.
Chciałabym dodać odwagi, otuchy innym oraz pokazać, że nikt nie może zostać sam w trudnych chwilach jego życia. Chętnie porozmawiam i wysłucham 🙂
Jestem Milena i mam 18 lat. Od dwóch lat działam społecznie i właśnie z tym wiąże swoją przyszłość. ,,Kulisy" mojej działalności pokazuje na Instagramie (@_mil3nka). W ,, dorosłość" weszłam z dużymi problemami przez dysfunkcję w rodzinie. Dosyć dobrze znam się na ludziach i często ich analizuję. Bardzo lubię słuchać i pomagać innym, chociaż moja bezpośredniość czasem odstrasza. Moim marzeniem jest prowadzenie podcastu lub wydanie własnej książki. W wolnym czasie lubię obejrzeć film, czy poczytać jakiś, według wielu, kiepski romans. Oprócz tego uwielbiam zwierzęta, jestem mamą dwóch kotów i psa.
Mam na imię Julia, jestem studentką psychologii na Uniwersytecie SWPS.
Psychologią zainteresowałam się już kilka lat temu, próbując zrozumieć samą siebie oraz otaczających mnie ludzi. Obecnie najbardziej fascynuje mnie psychologia dziecięca oraz relacji, a także NVC (porozumienie bez przemocy) i propagowanie ciałopozytywności.
W przyszłości zamierzam zajmować się psychoterapią poznawczo-behawioralną oraz wspieraniem psychologicznym dla dzieci oraz dorosłych.
Sama mam doświadczenie ze stanami depresyjnymi oraz zaburzeniami lękowymi. Powtarzając za Alice Miller – „żadna droga w moim życiu nie była tak długa jak ta, która miała mnie doprowadzić do mnie samej”. Nadal przemierzam tę drogę ?
Prywatnie uwielbiam podróże, czytanie książek oraz kraje skandynawskie.
Nazywam się Patrycja. Aktualnie uczęszczam do liceum na profil humanistyczny, ale już wiem, że chciałabym wylądować na psychologii.
Jestem ogromną miłośniczką jeździectwa i wszystkiego, co z końmi związane. Zwierzęta te przynoszą mi niesamowitą radość i pomagają radzić sobie z trudnościami.
Uwielbiam zwierzęta, w domu mam kota seniora Puszka oraz królika Yuko. Poza tym codziennie opiekuję się, daję jeść i zapewniam ciepły kąt dla czterech bezdomnych kociaków z mojej ulicy - tj. Liczi, Lawka, Zezuś i Puchatek. Daje mi to ogromną radość, czuję, że wtedy robię coś wartościowego!
Od 2020 roku zmagałam się z zaburzeniami lękowymi, aktualnie zmagam się z zaburzeniami depresyjnymi. Jestem pod stalą opieką lekarza psychiatry, a temat zdrowia psychicznego jest dla mnie bardzo ważny. Stale się rozwijam i chętnie uczę się nowych rzeczy. Mam bardzo ciepłe serce, co czasem staje się uciążliwe, mimo to uwielbiam tę cechę. To właśnie ta empatia sprawia, że JA jestem MNĄ.
Wierzę, że wspólnymi siłami możemy zmienić świat na lepsze.
Moim największym marzeniem jest, by wszyscy ludzie otrzymali pomoc, czuli się potrzebni, zauważeni i wysłuchani, by wszystkie zwierzątka na świecie miały kochający i dobry domek, byśmy umieli żyć w zgodzie i szanować siebie nawzajem.
Z czasem chciałabym także wejść w posiadanie własnych dwóch koników, realizować się zawodowo i nigdy nie przestawać się rozwijać.
Nazywam się Kalina Linstaedt i mam 18 lat. Mieszkam w okolicach Trójmiasta. Interesuję się polityką społeczną, psychologią oraz dietetyką. Po napisaniu matury planuję pójść na studia psychologiczne i przejść kurs psychoterapii albo na medycynę i później na specjalizację z zakresu psychiatrii. W przyszłości chciałabym wydać książkę dla najmłodszych oraz stworzyć klinikę zdrowia psychicznego.
Na swoim Instagramie @kala_officiall_ dzielę się swoimi działaniami i pokazuję swoje prywatne życie. Jestem ambasadorką Gadki Senackiej. Biorę udział w projekcie „w cudzysłowie” w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Nazywam się Weronika, mieszkam w Tychach. Na karku mam już 18 lat, których myślałam, że nie dożyję. Jestem aktualną maturzystką, po maturze planuję studiować psychologię. Interesuję się nią od małego, lecz poszerzyło się to, zaczynając przygodę w liceum, gdzie dostałam diagnozę o posiadaniu depresji i zaburzeń odżywiania. Wciąż posiadam kryzysy, ale wiem, że przy odpowiednim wsparciu psychoterapeutycznym oraz farmakologicznym jestem w stanie wyjść na prostą. Ważne jest dla mnie, by polepszyć sytuację u młodych osób, jak i by mieli możliwość pomocy u specjalistów. Mam nadzieję, że Nastoletni Azyl w tym pomoże. Po studiach kierunek Szkoła Psychoterapii, by zostać terapeutką. W wolnym czasie czytam książki, oglądam filmy (obydwie rzeczy zazwyczaj z motywami psychologicznymi). Uwielbiam bajki, serię Harry Potter!! Jestem ogromną fanką piesków!! Staram się rozwijać, mam bzika na punkcie biologii, nauki języka angielskiego.
Mam na imię Jagoda. Ukończyłam profil biologiczno - chemiczny i w tym momencie zdecydowałam się na gap year, aby dowiedzieć się o sobie nieco więcej. Od zawsze interesuję się psychologią, dlatego planuję studiować właśnie ten kierunek. W przyszłości chciałabym pracować na linii kryzysowej i/lub pomagać osobom z zaburzeniami odżywiania.
Mam długą listę marzeń, z których jednym z nich jest pomaganie innym. Jeśli chodzi o tę drugą stronę mnie to uwielbiam pisać (w szczególności poezję) oraz prowadzę wierszowy profil na Instagramie. Czytam książki oraz dużo spaceruję. Staram się wychodzić ze swojej strefy komfortu i przekraczać granice, które nie pozwalają mi korzystać z życia w stu procentach.
Nazywam się Dagmara, mam 22 lata i studiuję psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Kocham ludzi, chcę ich poznawać, rozumieć i pomagać – zwłaszcza że sama mam doświadczenie kryzysu psychicznego. Mam mnóstwo pomysłów na to, co konkretnie w psychologii chcę robić w życiu, a na ten moment na studiach przygotowuję się do pracy jako psycholog szkolny. Nieodłączne elementy mojego życia to muzyka (w każdej możliwej formie), natura i skauting – jestem instruktorką w organizacji Royal Rangers Polska. Jestem osobą raczej pozytywnie nastawioną do życia, staram się czerpać z niego pełnymi garściami i stale się rozwijać.
🎤 Twórca "Perspektywy Tadeusza” | 20 lat 🌟 | Inspirujące rozmowy z wyjątkowymi ludźmi 🗨️ | Złota dziesiątka Nagroda Frankiewicza 🏅 | Goście: Magda Grzebalkowska, Justyna Suchecka i więcej! 💬 | Pasja do literatury 📖 | Wolontariusz i inicjator zbiórek pomocowych 💙 | Odkrywam historie, tworzę społeczność 🌐 |
created with
WordPress Website Builder .